26fentonolivia 26fentonolivia
  • 26-01-2021
  • Mathematics
contestada

help due in 7-8 minutes!!!!!!

help due in 78 minutes class=

Respuesta :

Jellobro06
Jellobro06 Jellobro06
  • 26-01-2021

Answer:

16.6 = 0.83×20

83% of 20 is 16.6

Answer Link

Otras preguntas

Explain why graphs show the first quadrant but omit the other three quadrants.
A pineapple costs $5.04. Together one banana and one pineapple cost the same as 13 bananas. What dose one banana cost? Please work.
Reduce reuse recycle is a Moto about protecting the environment. Explain what this motto means using at least three vocabulary words from this list fossil, reso
What is the term used for a completed outer shell of eight outer shell
what two city-states joined force in 480 BC when the Persian king Xerxes decided to attack?
rate as a unit rate $8 for 2 pounds of rice
will some one help me please will friend
About 13 out of 20 homes have a personal computer. On a street with 60 homes, how many would you except to have a personal computer?
Identify the form of energy that is converted into thermal energy by your body
Fiona and Camilla took a load of peaches to the farmer’s market. During the first hour, they sold ½ of the peaches plus ½ of a peach. In the second hour, they s