jorjor23 jorjor23
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

A 24 pack of bottled water costs
$4.08. What is the cost per bottle
of water?

Respuesta :

cstigerlilyy
cstigerlilyy cstigerlilyy
  • 21-10-2019

Answer:

$0.17 per bottle

Step-by-step explanation:

$4.08/24 = 0.17

Answer Link

Otras preguntas

Which element makes 1/400 of the human body.
Why do bananas and sprite react chemically?
Which element makes 1/400 of the human body.
Are mushroom fungus cells prokaryotic or eukaryotic?
What is the abiotic of a zebra?
What is the answer to this, 17%of what is 156?
round 12.03994 to 3 decimal place
the hero in an epic: A. begins as an outcast but is eventually reintegrated into society B. typically undergoes a change from happiness to suffering C. embodies
What is 2/3 of 900 percent
what is the depth of oceanic crust