tomas256
tomas256
24-04-2018
Mathematics
contestada
$614 for 13 shares of stock as a unit rate
Respuesta :
prestonshelton
prestonshelton
24-04-2018
Hello!
To find this you divide the cost over the amount of shares
614 / 13 = 47.23
The answer is $47.23
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
____ is the process of using either isl or 802.1q to allow multiple vlan traffic on the same link.
Which container could logically have a capacity of 1,000 liters? A. Kitchen sink B. Bathtub C. Measuring Cup D. Hot tub
This is an image of a kelp forest. All BUT ONE is a characteristic of kelp and kelp forests on the west coast of North America. That is: A) Kelp are large brown
What separates the oral cavity from the nasal cavity when raised and in contact with the posterior pharyngeal wall?
Which sentence uses a prepositional phrase unidiomatically? A) This summer is looking to be hotter than the previous one to many meteorologists. B) The little
h(x) = x2 + 1 k(x) = x – 2 (h + k)(2) =
Hooke and van leeuwenhoek helped to create the basis of the cell theory by ______.
What is the formula of the hydride formed by magnesium?
What is a list of solid mixtures in a classroom?
What’s is the answer I don’t get it so much......