mattydoug5490 mattydoug5490
  • 25-03-2018
  • Mathematics
contestada

Sara bought a soft drink for 4 dollors and 9 candy bars. she spent a total of 49 dollors. how much did each candy bar cost

Respuesta :

jazzyp0 jazzyp0
  • 25-03-2018
$5 for each candy bar
Answer Link

Otras preguntas

Perform the operations, multiply, and simplify.-a^3b (3a^2 b^5 - ab^4 - 7a ^2 b)
how to plot m>0 on a number line
I need 10 facts about John Williams
Represent 23/-4 on number line
what is airbrushing? could you help me?
What Are the Different English Words that Don't Rhyme?
(8-2i)(5+i) A.38-18iB. 38C. 40+2iD. 42-2iE. 42
In the stomach,a. liquids are absorbedb. bile acids dissolve the fats in foodc. food is converted to chymed. nutrients are absorbed through capillaries
can you tell me what is ballet?
What Are the Different English Words that Don't Rhyme?