Maddenmobile8957 Maddenmobile8957
  • 24-03-2018
  • Business
contestada

How many ounces of cereal costs $2.49 what is the cost per punce?

Respuesta :

rl105248 rl105248
  • 24-03-2018
16oz would at least cost around $2.00 


Answer Link

Otras preguntas

Find the total surface area of the number cube. 2 in. 2 in. 2 in.
Which type of sentence is the following? Even though the runner was tired, she managed to sprint across the finish line.A. SimpleB. CompoundC. ComplexD. Compoun
When a person dies and is insured, who receives the life insurance benefits? A. beneficiary B. dependents C. government D. parents Which statement is true about
Which of the following is found only in animal foods? A. Protein B. Calcium C. Vitamin D D. Vitamin B12
The time in Wellington is 11 hours ahead of the time in London. What time is it in Wellington when it is 6 15 am in London?
A recipe includes 2 cups of flour and 2/3 cups of buttermilk. Write the ratio of the amount of flour to the amount of buttermilk as a fraction in simplest form.
Last two questions solve for X
No matter what phase water is in the water is still made of the same they just move differently.
2 spaceships are in deep space. The distance between the centers of mass of the two spaceships is 300 m, and the force between them is 5.51×10^-7N. If one space
(02.03)Which statement is true about the result of a rigid transformation? 1. The pre-image will be congruent to the image. 2. The image will be larger than the