mgolonks13 mgolonks13
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

Four bars of soap cost $1.12. What would you pay for 2 dozen bars? (1 dozen=12)

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 23-02-2018
4 bars = $1.12
Multiply the above equation by 6.
24 bars = $6.72 . . . . . . the cost for 2 dozen bars.
Answer Link

Otras preguntas

The ancient remains of several human bodies have been discovered and legally need to be returned to the tribe that contains the closest descendents. You have be
The first step in solving an ethical dilemma is to 1. Contact a leader for advice. 2. Make a decision right away. 3. Consider the effects of choices. 4. Identi
The distance of planet Jupiter from the Sun is approximately 7.8 ⋅ 108 kilometers, and the distance of planet Mercury from the Sun is approximately 5.8 ⋅ 107 ki
(Layers of the Earth.) Why is Troposphere is most dense Layer of the earth? EXPLAIN. IN. FULL. SENTENCES. WHOEVER ANSWERS, GETS TO BE THE BRAINLEST..
What is the the closest approximation of the size of the human population today?
What’s the difference between rule of law and majority rules
What is the goal of land reclamation of my mining sites?
What risk does economic growth require? Why does growth require sacrifice?
consider the diagram. lines ac and rs are
Review Questions. p.45(1-10) 1) What was probably the earliest computing machine?