myahowens myahowens
  • 23-02-2018
  • English
contestada

Stephanie is buying cans of soup. If each can of soup costs $0.96, which expression shows the cost of c cans of soup?

Respuesta :

Brainliac
Brainliac Brainliac
  • 23-02-2018
I would say .96c.

Hope this helps!
Answer Link
Selinayang0116
Selinayang0116 Selinayang0116
  • 31-12-2021

Answer:

.96xc which is .96c

Explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How do you convert a decimal into a fraction?
how has the size of the United States changed from 1776-1870
why was the kansas-nebraska act a bad idea?
The formation of plaque and halitosis can be avoided by brushing and flossing at least: once a day twice a day three times a day every other day
harmful effects of poverty on one's personal health
elizabethan theater used no costumes. true false user: a morality play is a dramatic allegory. true or false.
for the first football game of the season, 62,732 fans attended. The number of fans at the second game was 469 more than at the first game. What is the total n
Which of the Founding Fathers suggested the Albany Plan of Union? A. Alexander Hamilton B. George Washington C. Thomas Jefferson D. Benjamin Franklin
Find the unit rate $1.2 for 8.2 ounces
document standardized christian beliefs