ravensolarovgmtv
ravensolarovgmtv ravensolarovgmtv
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

which is better to buy?
1 lb of walnuts for $3.49
or
10 oz of walnuts for $2.49

Respuesta :

Janay1012
Janay1012 Janay1012
  • 23-02-2018
the answer is the 10 oz 
Answer Link

Otras preguntas

In which of the following situations is heat transferred from the source to popcorn kernels by the method of conduction? An air popper is used Popcorn bag is ex
I need help first reeee
Security settings that enable parents to prevent their children from accessing certain programs and tools on a computer are called
What genre is How a cat played Robison crusoe
The triangles are similar. Find the missing side length x. x=
Historically, how has the origin of life on earth been explained?
Historically, how has the origin of life on earth been explained?
Paulo ran a marathon in about 1.56 × 10^4 s. A) Write Paulo's time in standard notation. B) Miguel ran a marathon in 4 h and 16 min. Who ran the race in the sho
bradly Now assign a variable for time.
A doll and a toy t-rex cost $33 together. If the t-rex toy costs $9.50 more than the doll, how much did the doll cost?