jaleyakidd jaleyakidd
  • 23-02-2018
  • Mathematics
contestada

find the average rate. Four pounds of apples cost $1.96

Respuesta :

harunoato harunoato
  • 23-02-2018
49 cents. Divide 1.96 by 4 to get your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Which country directly supported the assassination of Archduke Ferdinand in 1914? the United States Germany France Serbia
Given f(x) = 3x + 4. What is f(8) ?
a manufacturer makes a claim about its product in a tv commercial which is the best way to tell weather the claim is genuine
Solid substances are most likely to sublime if they have...? a. high or low vapor pressures? b. weak or strong intermoleculer forces?
Which area of study is NOT related to the health and wellness field? a. environmental science b. nutrition c. exercise science d. kinesiology
there are 25students in class.2/5of them walk to school.
What is (-7/10+0.15) divided by (-0.125)
When the Fed adjusts its interest rate, it directly influenced consumer?
What is one of the first decisions an entrepreneur must make? a. how to form a sole proprietorship b. what kind of benefits to offer to employees c. what kin
which Robber Baron became one of the wealthiest people in the world by creating a trust that controlled most of the oil refineries in the United States