coll123 coll123
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

If 1 pound of grapes cost 3.25 and2 pounds cost 6.50 what do 3,4,5,6,7,8,9 pounds cost?

Respuesta :

priyamerrill priyamerrill
  • 24-01-2018
3, would be 9.75
4, would be 13
5, would be 16.25
6, would be 19.50
7, would be 22.75
8, would be 26
9, would be 29.25
OR 3.25x = y (y being 3-9)
Answer Link

Otras preguntas

There are 480 jellybeans in an 8 ounce jar how many per ounce
Your roommate is working on his bicycle and has the bike upside down. He spins the 60 cm diameter wheel, and a pebble in the tread goes by 3 times every second
What is the first step in solving the equation 3.5n+6.4=42.5
How did the railroads help farmers on the Great Plains in the late 1800s?
The idea of knowing is the ability to distinguish beliefs supported by strong reasons or evidence from beliefs for which there is less support, as well as from
f the endpoints AB of have the coordinates A(9, 8) and B(-1, -2), what is the midpoint of AB? (5, 3) (4, 5) (5, 5) (4, 3)
What is a tactic companies used to hurt unions
Which is the last thing to be seen before a total eclipse?
what is it when When humans control breeding of other organisms to favor certain traits
Who claimed Brazil for Portugal? A Luigi da Cadamosto B Pedro Álvares Cabral C Bartholomeu Dias D Vasco da Gama .