leslievramirez1344 leslievramirez1344
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada



(1 pt)


Matt paid $6.88 for 4 bags of rice. Each bag cost the same amount.

How much did Matt pay for each bag of rice?

Respuesta :

prosborough198p2ub41
prosborough198p2ub41 prosborough198p2ub41
  • 24-01-2018
Matt paid 6.88/4bags= $1.72 each bag
Hope this helps! Thanks!
Answer Link

Otras preguntas

find the sum of interior angle of polygon​
Question Find an equation of the line of best fit for the data. Round the slope and the $y$ -intercept to the nearest tenth, if necessary. x: 7 8 10 13 15
Answer the two questions below: What has the Constitutional Convention accomplished so far? What do you think still needs to be discussed? a) True b) False
The rounded head of the ? articulates with the shallow glenoid cavity of the ? to form shoulder jointa. femur, pelvis b. humerus, scapula c. tibia, fibula d. ra
A lens of focal length 15.0 cm forms an image 77.5 cm from the lens. What was the object distance? a. -10.0 cm b. 30.0 cm c. 55.0 cm d. 92.5 cm
can a sports guard cover the both arches at the same time?
nuclear______ is the process by which stars create elements that can have a greater atomic weight than lithium.
Find the area of the shaded region in each figure. Round your answer to two decimal places. (Use 3.14 for n)
The barrier between the extracellular fluid and the cytosol is called the __________.a. Cell membraneb. Plasma membranec. Cytoplasmic membraned. Cell wall
What is the equation of the line in slope-intercept form that passes through point (3, -2) and is parallel to the line y = 2x + 4? a) y = -2x + 4 b) y = -2x - 4