tyhhhsbbsjakkkbb tyhhhsbbsjakkkbb
  • 24-01-2018
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 squash and 2 zucchini is 1.32. Three squash and 1 zucchini cost $0.75. Find the cost of each vegetable

Respuesta :

alversonrose
alversonrose alversonrose
  • 24-01-2018
The answer is 0.1875 but since it is money round up to 0.19
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer. What is the output of the function f(p) = 3p – 2 when the input is 2? A. 0 B. 2 C. 4 D. 6 E. 8
A trait such as having a crooked thumb is produced by a(n)
Research and watch some videos online about sporting events in Ecuador. Choose any event. Write a summary of the event in Spanish using vocabulary related to sp
HELP PLEASEEEE!!!! If PQRS is a quadrilateral inscribed in a circle then the opposite angles of the quadrilateral are_____? The values of x and y are _____ degr
n which way was the New Kingdom different from the Old and Middle Kingdoms? a.The government was a theocracy. b.The territory of the empire greatly expanded. c.
Given the following formula, solve for a.
If log_2(3) = a and log_2(10) = b then an expression for log_2(90) is
Which Enlightenment philosopher most influenced this document? What is his idea called?
A pound of chocolate costs 6 dollars. John buys p pounds. Write an equation to represent the total cost c that John pays. 0-0 2 Question 29 XS ?
How many grams of methane, CH4, are produced from the complete reaction of 5.15 moles of carbon monoxide, CO? CO+ 3H₂ → H₂O + CH4 [? ] g CH4