trungh2014ozrsz3 trungh2014ozrsz3
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

Hank brought 2.4 pounds of apples.each pund cost $1.89. How much did hank spend on his apples?

Respuesta :

Themlpg Themlpg
  • 21-11-2017
$4.54 if all rounded out
Answer Link
coopech
coopech coopech
  • 21-11-2017
The equation price P=1.89 * lbs. 1.89*2.4= 4.536 which would be rounded to 4.54
Answer Link

Otras preguntas

Inverse Function: f-¹ (- 3) f(x) = 6x - 12
who led the aztec empire when spanish landed in mexico
What Is The Role Of The Consul In The Conduct Of Foreign Relations?
Rocco runs diagonally across a square field. The side of the field has length 38 m. How many times will Rocco have to run diagonally across the field to run a t
What is 4/3+3/2 as a mixed fraction
why was Old Fort Jackson built
14) Mrs. Reed is decorating wreaths. She needs 24 in. of gold ribbon and 45 in. of white ribbon to tie around each wreath. The white ribbon is sold by the foot
Daniel Webster of Massachusetts was against slavery but he agreed to compromise on the issue. Why?
Were they always called World War I and World War II?
Daniel Webster of Massachusetts was against slavery but he agreed to compromise on the issue. Why?