princessmalia3ozqzeh
princessmalia3ozqzeh princessmalia3ozqzeh
  • 21-11-2017
  • Mathematics
contestada

each gallon of gravy cost $5.25 and I need 1.2 gallons for dinner

Respuesta :

Topmadworld
Topmadworld Topmadworld
  • 21-11-2017
Hey there,
1 gallon = $5.25
1.2 gallon= $5.25 x 1.2
               = $6.30
Thus, 1.2 gallons is $6.30.

Hope this helps :))

~Top
Answer Link

Otras preguntas

why might diseases transmitted by vectors be harder to control than those transmitted by other means?
What is the value of x? 3 • (–4) • x = 0 x =
if 25 ml of 1.50M LiOH are neutralized by 15ml of nitric acid what is the molarity of HNO3
Solve the word problem. The table shows the low outside temperatures for Monday, Tuesday, and Wednesday. By how many degrees did the low temperature increase
If one mile equals 5,280 feet, how many feet are in 7 miles
Which of the following most inspired the inclusion in the Declaration of Independence of the right of the people to revolt against a tyrannical government? the
I need a sentence for the word stealthily
Which statement correctly describes the Trail of Tears? A. It was the treacherous journey of Irish immigrants from New York to California. B. It was the forc
Which of the following BEST describes the difference between the Departments of Defense and Homeland Security?
Which of the following types of economies is most likely to develop new and better products? market command traditional none of the above