harloogie
harloogie harloogie
  • 23-10-2015
  • Mathematics
contestada

$1.12 for 8.2 ounces help as soon as possible

Respuesta :

AL2006
AL2006 AL2006
  • 23-10-2015

I'll go out on a limb here, and assume that you want a unit rate,
although technically, you haven't asked ANY question.

==> 13.66¢ per ounce

==> 7.32 ounces per dollar

Answer Link

Otras preguntas

LOL….HEY(Btw I’m not new to brainly, but I just forgot my old password) *sigh* ughh I start school August second and it’s gonna be my first year in high-school
What do we need more of in the beauty industry?
La oracion "me muerdo para no hacer una paralela entre los valores que se desechan y los que perseveramos expresa una idea secundaria porque
Consider an economy described by the combined Solow and Romer model. If this economy is on its balanced growth path when an exogenous permanent increase in the
In Exercises 51−56, the letters a, b, and c represent nonzero constants. Solve the equation for x ax + b = c
Name three collinear points.
Amazon hires you as their data analysist. You have to make a presentation to their board of directors about which shipping method they should invest an addition
mention any 10 health problems you have encountered in your life? who do you visit in case of such problem?categorize •••••sorry it's obte not health​
What caused the fire engines to head toward the wrong location in the great chicago fire
I need help best answer gets brainly!!!