rereirene564730
rereirene564730 rereirene564730
  • 26-10-2017
  • Mathematics
contestada

Leo is adding gravel to the edge of his driveway he order six bags of gravel for $252 how much would it cost if orders eight bags instead

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-10-2017
It would cost $336
To find this you divide $252 by 6 (the number of bags he bought) this tells you that each bag costs $42, you then multiply this by 8, and get your answer of $336
Answer Link
Billabong
Billabong Billabong
  • 26-10-2017

It would cost $756 if orders eight bags of gravel instead.

252x 3= 756


Answer Link

Otras preguntas

The pulmonologist in a multispecialty group refers a patient to the otolaryngologist in the same group, same tax ID, because he thinks that the shortness of bre
what is shigella full sentance
4.) What were the strongest arguments for using the atomic bomb against Japan to end the war in the Pacific?
why does the government refuse define the term republican form of government? government
describe a real-world scenario where data is collected and needs to be both accurate and precise for the safety of the community(25 pt.)
Does school and cool have the same vowel sound as moon?
What does- El gato negro caminó lentamente por la calle, arrastrando la cola por el suelo, y sus ojos azules apuntando hacia abajo, parecía hambriento ... ¿quié
When premiums are determined, one factor would be the expenses of the?
Nine more than a number is equal to the difference of the number and six
Which three lengths could be the lengths of the sides of a triangle? Question 18 options: 10 cm, 15 cm, 24 cm 9 cm, 22 cm, 11 cm 12 cm, 5 cm, 17 cm 21 cm,