Dessyj4954 Dessyj4954
  • 25-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is $20.50 is the cost of 3/4 lb. but want is the cost for 1 lb?

Respuesta :

82607618
82607618 82607618
  • 25-10-2017
$20.50 x 4/3 = the cost of 1lb = $27.33
Answer Link

Otras preguntas

Were political bosses a help or a menace to the cities they ran? Explain your answer.
Can I get help on #22?!
a ramp is used to bring cargo on and off a cruise ship.The ramp is 6 feet high and its end sits 18 feet away from the ship. What is the slope of this ramp?
The graph shows a proportional relationship.Use the graph to identify the unit rate
match each of the words below with a good antonym
what is the value of x in the expression -2.4x=8.4
Please help me! Thanks
Which chemical reaction is flawed? (ANSWER QUICKLY!!!!!!) A. 2NI3 --->N2 + 3I2 B. 2H2 + O2 ---> 2H2O C. CaCO3 + 2HCl ----> CaCl2 + H2O D. 2AlBr3 + 3Cl2
What is paraphrasing? the key point about a topic a sentence that explains the intent of the paragraph writing sentences that explain or provide addi
What component of amino acid structure varies among different amino acids? a. the glycerol molecule that forms the backbone of the amino acid b. the location of