hayleehowardoyapzm hayleehowardoyapzm
  • 23-10-2017
  • Mathematics
contestada

what is the vost of apple juice per ounce 16 ounces cost $3.20

Respuesta :

cherylmaef
cherylmaef cherylmaef
  • 24-10-2017
cost/ ounce

16 ounce           $1                 16 ounce
_________ × _________ = __________ ≈ 19 ¢ per ounce 
$ 3.20              100 ¢              320 
Answer Link

Otras preguntas

Does the Diesel engine have sparkling plugs? If yes, for what reason?
Why did the Iroquoian form a confederacy
qu'est-ce que tu aimais manger quand tu etais au primaire​
Homework Progress Put these numbers in order, smallest to largest 37 3.77 7.3 3.07 7.33
SOLVES. 'x+4 - 3x = 1+x​
The law of interia applies to objects
A battery having an emf of 9.76 V delivers 111 mA when connected to a 60.5 Ω load. Determine the internal resistance of the battery. ______Ω
Which of the following angles have equal measure when a pair of parallel lines are crossed by a transversal? supplementary angles complementary angles correspon
Find a third-degree polynomial equation with rational coefficients that has roots -4 and 6 + i.
What was one of England's main goals in sending explorers to the Americas? A. conquering Dutch settlements B. blocking Spain's religious efforts C. sto