22eolukoya 22eolukoya
  • 25-05-2024
  • Mathematics
contestada

It cost 11.40 to buy lamps how much would it be for 24

Respuesta :

funnyarvin funnyarvin
  • 25-05-2024

Answer:

$273.6

Step-by-step explanation:

If it costs $11.40 for one lamp, and you want to buy 24 of them, you just multiply.

11.40⋅24 is 273.6

Answer Link

Otras preguntas

Galileo improved the telescope and made important historic observations, including discovering four moons of _____. A. Mars B. Jupiter C. Saturn D. Neptune
Why is the development of small motor skills so important during the preschool years?
PLEASE HELP ME ASAP Explain why each of these elements occurs as diatomic molecules. Match the words in the left column to the appropriate blanks in the sentenc
Thirty five soccer players were challenged to do as many sit-ups possible in two minutes
The correct answer is either a or d. Can anyone explain which one it is and why? CH3C ≡ CCH2CH2Cl is named: a. 1-chloro-3-pentyne b. 5-chloro-2-pentene c. 1-ace
You can drive 420 miles on 20 gallons in 6 hours. How far can you drive on 1 gallon?
Which two laws were discovered by Antoine Lavoisier and Joseph Proust
Find distance of each
Please help! The formula for the perimeter of a rectangle with length L and width w is P= 2L + 2w. A rectangular field is 130m long and requires 425 m fencing t
If the 4th term of an A.P is 11 and sum of 4th and 5th term is 25. Find the common difference?​