anishak398 anishak398
  • 24-08-2017
  • Mathematics
contestada

4 pounds of apples cost $1.96. Find the average rate

Respuesta :

madelinecooneyov5vjq madelinecooneyov5vjq
  • 24-08-2017
1.96 divided by 4 = $0.49 per pound of apples
Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the Union victory that was responsible for dividing the Confederacy? The Confederate Army invaded the North in Gettysburg, Pennsylvania. Ge
Are any minerals flammable
Who invented the electric trolley car?
Are any minerals flammable
If Brian has a son who is color-blind, what is known about the genotype of the son's mother? A.She must have at least one allele for color blindness. B.She must
what happens when objects of different mass are dropped under the same gravitational condition
Polar Bears are more an more affected by mercury pollution. How is this happening?
The product of some negative number and 13 less than three times that number is 10. Find the number.
3/11 as a decimal using long division
Which tissue lines the inner surface of the stomach and small intestine?