itzelflores11 itzelflores11
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

16oz to $4.88 unit rate

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-08-2017

divide 4.88 by 16 to get unit rate

4.88/16 = 0.305 per ounce

Answer Link

Otras preguntas

The table shows values for functions f(x) and g(x) . x f(x)=4x+20 g(x)=2x+6 −6 −4 1 −5 0 2 −4 4 4 −3 8 8 −2 12 16 −1 16 32 0 20 64 What is the solution to f(x)=
Sort the features and characteristics by the groups they are found in. metamorphosis amniotic eggs ectothermic scales spinal cord gills in adults lungs in adu
Can someone please help with this? I only have 10 minutes!! Please help!!!
The southern most disputed territory in Israel is
Solve the combined inequality. 3x < -12 Show your work!
A coin is flipped and a random marble is picked from a bag of 10 marbles. Two of the marbles in the bag are red. What is the probability of the coin landing on
1) Jake purchased 4 4 5 pounds of oranges at the farmer's market. He and his friends ate 2 3 8 pounds of them today. How many pounds of oranges are left? A)
What is the least amount of sap any one tree produced
To prevent accidental overdose, medications should be kept locked in a cabinet out of the reach of children. True False
Which of the following would not be a clear indication of a chemical change