wellyawell2000ov40qz wellyawell2000ov40qz
  • 23-08-2017
  • Mathematics
contestada

a bottle of body wash costs $2.88 and contains 12 ounces. how much does it cost per ounce?

Respuesta :

kjshaw84 kjshaw84
  • 23-08-2017
$2.88/12=0.24 cents per ounce
Answer Link

Otras preguntas

What organelles are membrane sacs used to transport molecules?
Which countries in the world today operate under oligarchy
Clarissa went to her favorite restaurant for dinner. if her meal cost 12.00 and she wants to add a 15 %tip how much is her total bill?
according to the online article about algeria, which of the following statements best describes schools in algeria?
True or false according to the principle of base pairing hydrogen bonds could form only between adenine and cytosine
Choose all the answers that apply. Mars: - may have once had liquid water - has polar ice caps - has a reddish color from iron - has no moons - is a terrestri
A truck delivered 80 tons of bricks in 4 hours.The truck delivered an equal amount of bricks each hour.How many tons of Bricks did the truck deliver per hour?
Originalmente, ¿quienes comian la paella?
Rapid economic growth in the emerging world, especially Eastern Asia, drives increased energy demand through out the world. True False
How do you solve number six?