Respuesta :

So you would multiply 12 with .98. 
You would get 11.76.

Benjamin spent $11.76

Hope this helps.
If each goldfish cost $0.98 simply multiply this by the amount of fish bought:

(0.98)(12)
= 11.76

Benjamin spent $11.76 on his goldfish

Hope this helped!