shaychai
shaychai shaychai
  • 23-06-2017
  • Mathematics
contestada

What is the rate $2.50 for 10 items, as a unit rate?

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 23-06-2017

divide 2.20 by 10

2.5/10 = 0.25 per unit


Answer Link

Otras preguntas

It is a grphic of a car trip taken by Karen and her mother. The starting position (0,0) is their home. How far from the home did karen and her mother travel dur
g(x) = x-2, find g(-3)
what does the phrase ''Leaders don't create followers, they create more leaders'' mean
Which is the equation of the function? f(x) = 3]x] + 1 f(x) = 3x - 11 f(x) = (x + 1 f(x) = 1 |x-11
A skydiver falls 144 in three seconds. How many feet the skydiver fall per sec
Which two statements true ?
Do you think Bill is actually helping the clerk to find Lutkins? Why? /Why not?
With the summer approaching, Mya decides to start a small lawn mowing business in her town. The initial cost for the lawnmower and other fixed expenses is $450.
how important is elements
What is the total coast of a meal. The bill is $22.45, the sales taxes is 8.25% and you want to leave a tip of 20%.