peterarlandson
peterarlandson peterarlandson
  • 24-05-2017
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges and 11 apples for 10.05 and the cost of one orange and one apple is 0.94 cents what is the cost of one apple

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-05-2017
The cost for one apple is 0.94 cents. The question actually states this directly.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-05-2017
it is 0.94 cents ...........
Answer Link

Otras preguntas

In your own words, give two reasons why it is important to work with a partner while completing a lab
Many individuals with addictions are_______ to initiate new problem solving skill when faced with the ongoing challenges of life
What are the imediate risks and first steps for this situation: While chasing another student on the trail, a boy fell and cut himself on the jagged rock. The
What was the goal of the espionage act of 1917
Examine the approaches progressives took regarding american foreign policy, including the policy of imperialism. explain these approaches.
What is 1/3 of 145.000
After returning from her vacation in hawaii, your cousin apologizes for forgetting the time difference and calling while you were asleep. you're very puzzled by
The abuse of a legal drug can cause physical harm and dependence. True or False?
40 cubes all together _stacks 40÷_=_
to the nearest tenth, what is the volume in cubic inches of the triangular prism below? 6 in (height) 3 in (width) 1.5 in (base)