CutiePie200 CutiePie200
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

so lets say walmart is selling pickles 5.99$ the other store sells it for 3.49 which one is better to buy

Respuesta :

everimagining
everimagining everimagining
  • 21-05-2017
You pay $2.295 for walmart, and 1.163 for the other store.
5.99/3 cans of pickles = x/1 can of pickles
3.49/2 cans of pickles = x/1 can of pickles
Answer Link

Otras preguntas

what is a subspecies?
what is a subspecies?
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
In the given figure , if angel ROQ = 90 and angel POS : angel ROS = 4 : 5 , then the value of angel SOQ is
A 430 g football is lying on the ground, then is kicked and is moving at 25 m/s. If the duration of the impact was 0.0010 s, what was the average force on the b
what are the kinds of formulas to remember in 8th grade?
What was good abt technology in 1930
Help me what times would it e and where do i put a x to show where London will be in 12 hours time
write short notes on military dictatorship in Chile
Describe and explain how petrol is separated from the mixture of hydrocarbons in crude oil?