naiaamani
naiaamani naiaamani
  • 21-05-2017
  • Mathematics
contestada

The store is having a sale 2 an a half pounds of sugar for $10.50. What is the unit price in a division sentence?

Respuesta :

lisee7 lisee7
  • 21-05-2017
$4.20

Work $10.50/2.5
Answer Link

Otras preguntas

A rocket, initially at rest on the ground, accelerates straight upward from rest with constant (net) acceleration 58.8 m/s^2 . The acceleration period lasts for
how does the queen feel about the treaty that will allow the u.s. to annex the hawaiian islands
Que diferencias existen entre los elementos expresivos de la danza y de las artes plásticas?
Review the graph. Given z = -1 - i, which letter represents z3?
Use the graph to calculate the distance, in m, between station B and station C.​
How can I solve this with steps?
what is the difference between proverb 1 and proverb 2​
Help me Please Fast!!! 8 to 14.
why did Griffith did Casca? in berserk​
Construct the fourth proportional between a, b, and c.