Seudónimo Seudónimo
  • 26-04-2017
  • Mathematics
contestada

Sam has 10 oranges and 11 apples for 10.05. The total cost of 1 orange and 1 apple is $0.94. How much does an apple cost?

Respuesta :

Relebi
Relebi Relebi
  • 26-04-2017
An apple costs $0.65
Answer Link

Otras preguntas

What should you keep in mind when installing hard drives?
At one college, the tuition for a full-time student is $8,000 per semester. it has been announced that the tuition will increase by 3 percent each year for the
Jason has 330 pennies Richie has 268 pennies which two students have more than 700 pennies combind
Would someone please help me with French?? Thank you!
Can someone please simplify 6c^2 + 2.5d - d + 2c^2 - 3d for me?
Identify three of the most environmentally negative impacts of the Industrial Revolution and justify your choices.
It is easier to find a new career while still employed; never quit until you've found a new career.
choose the correct word to complete the following sentance: a natural number is (always, sometimes, never) a whole number
New France seigneurs
Kate’s 85 on her English test was 37 points less than twice the grade on her Geometry test.