Seudónimo Seudónimo
  • 22-03-2017
  • Mathematics
contestada

Raisins cost $.97 per pound Michael bought $15.52 worth of raisins how many pounds of raisins did you buy

Respuesta :

cupcakesorinkles14
cupcakesorinkles14 cupcakesorinkles14
  • 22-03-2017
You would divide 0.97 / 15.52 = 0.0625 pounds 
Answer Link

Otras preguntas

One purpose of myths is— a to explain how to do something b to make readers laugh c to teach a history lesson d to explain something in nature
I need help with Apostrophes
What battle strategy used in ww1 allowed little ground to be gained Options: Allied war plan Pershing plan The French resistance Trench warfare
Give one example of a research question that has a minimum of three supporting details/factors that can be researched. on the book The Odyssey
Determine whether each view represents the object. Assume there are no hidden cubes. HELP PLEASE I DON'T UNDERSTAND!!
Thailand has the highest percent of vulnerable forest. A. True B. False
find the area 20 points!!!
which are protostomes? A. Worms B. Horses C. Flowering plants D. Humans
Who killed minnehaha
Prudence has a pair of gold earrings and 16 pairs of silver earrings in a drawer in her jewelry box. If she randomly pull six pairs of earrings out of the drawe