Dinho Dinho
  • 23-02-2015
  • Mathematics
contestada

40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-02-2015
It cost 12.52 cents all together
Answer Link

Otras preguntas

Two vectors 1=i-j+ k and = 3i +2k form the adjucent sides of Parallelogram determines Area of triangle
Holly checked her answer to a division problem by estimating the quotient. Which is the best estimation of the quotient? 5.97) 23.584 4 5 6 7
what is the value of the 5 in the number 624.95​
Which answer provides the best explanation of the phrase "international interdependence"? The ability of multiple countries to profit from a single crop The uni
tell me about the holocaust
Is it a b c or d I need help
Does this graph show a function?
The problem began simply enough. In the 1950s, plans to build a canal were abandoned due to political red tape. The half-finished canal then became a dumping gr
HW HELP ASAP PLZZZZZ
A service provided by a business to the final user is known as: consideration. investments. implied warranty. economic services. capital goods.