Zayislit Zayislit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

It costs 3.99 for 25 fl.oz. of detergent or 6.99 for 90fl. oz.which is a better buy

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
.1596 vs .0776

The better buy is the 90fl detergent
Answer Link

Otras preguntas

The rate of this reaction is markedly increased if a small amount of sodium iodide is added to the reaction mixture. The sodium iodide is not consumed by the re
Help me please thank u
Consider the formula for the slope between two coordinate points, m, shown below. m 92 – 91 I 2 51 Which of the following equations is equivalent to the slope f
Mi papá fue a trabajar, aunque llueva a cantaros. que categoria gramatical seria?
Kilian Company's inventory balance at the end of the current year does not include $10,000 of inventory that was stored in a separate warehouse and accidentally
The Coffee Counter charges ​$8.00 per pound for Kenyan French Roast coffee and ​$10.00 per pound for Sumatran coffee. How much of each type should be used to ma
Question for people that went/go to LSS! Brainliest for correct answer!When you do the English assessment, do you do the Language Arts and Reading? Or just One
When did you notice that your car was stolen? Change into declarative sentence.
At night use on your rear view mirror
Pls answer……………………..