blad9esismauraprit blad9esismauraprit
  • 25-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kevin orders 2 tacos with beans and rice and a drink for lunch. one taco costs $1.69. write the cost of the taco in word form.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-02-2017
The cost of one taco is one dollar and sixty-nine cents.
Answer Link

Otras preguntas

The narrator of "Uncle John's Farm" is _____.
A(5, 3), B(2, 1), and C(-2, 4) are the coordinates of a triangle's vertices. If the triangle is translated right 5 units, what are the coordinates of the image?
whay is one reason why Nigerians remain poor, despite their country's large oil deposits? Infrastructure, subsistence farming, corruption, microcredit
Does the principles of the constitution include unlimited government and individual rights over common good?
I have a one-half gallon container of lemonade and want to divide it into one cup servings. A cup is one sixteenth of a gallon. How many cups would I need? a. 6
State the most appropriate metric units to use to measure the length of a calculator. a. kg b. m c. km d. cm
5p-7=28 What does p= ?
What type of clothing did the noblemen wear
use partial quotient 28 divided by 514
How Do Covalent Form Between Atoms?