kimmyreyes1
kimmyreyes1 kimmyreyes1
  • 23-02-2017
  • Mathematics
contestada

Green grapes are on sale for $2.50 a pound.How much will 9 pounds cost?

Respuesta :

christyteaaa
christyteaaa christyteaaa
  • 23-02-2017
$22.50 because you multiply 9 by 2.50
Hope this helps ❤
Answer Link
Decela6 Decela6
  • 23-02-2017
I did $2.50 x 9 = $22.5
Answer Link

Otras preguntas

a point p is on the bearing of 335 from a point Q find the bearing of Q from P
Someone help me please​
Please help I will give out brainliest
Robert buys $3 shirts at $16.90 each, and a pair of jeans for $20.50. The shop has a sale on, and so he receives a $7.12 discount. Write and solve a numerical e
Which sequence of transformations on preimage Triangle ABC will NOT produce the image A’B’C’
The length of time needed to complete a certain test is normally distributed with mean 46 minutes and standard deviation 6 minutes. Find the probability that it
-p + 3/5a -1/10q + 1/9-1/9p+2 1/3p
The dry- and wet-bulb temperatures of atmospheric air at 95 kPa are 25 and 178C, respectively. Determine (a) the specific humidity, (b) the relative humidity, a
How did the jusuits spread the catholic faith among the masses
Factor the polynomial expression x2 + 5.