queenjordan queenjordan
  • 26-01-2017
  • Mathematics
contestada

-a convenience store sells two brandsof orange juicebrand a contains 8 fluid ounces and costs $1.28 brand b contains 12 fluid ounces and costs 1.68 what is the difference in cost in dollors per fluid ounces between the twobrands of juice

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-01-2017
Brand a is $0.16 for every one fluid ounce.
Brand b is $0.14 for every one fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

What is the greenhouse effect?
y=-1/2x-1 y=1/4x-4 please help me with this problem I home school my kids and I am confused
Standing on a balcony, you throw your keys to a friend standing on the ground below. One second after you release the keys, they have an instantaneous velocity
can you make a list of all the words you know with the ay sound like ai and the outside sounds like ow grapheme in it
How did the land ordinance of 1785 help to promote public education?
Find the sale price of the item. Round to two decimal places if necessary. Original price: $268.90 Markdown: 74% The sale price is $ ________.
A word meaning freeing the slaves
what individual group were classified as progressives
Which one of the following sentences contains an infinitive ?
x + 4 = -x - 4 Can you help me