jillybeans1234 jillybeans1234
  • 25-01-2017
  • Mathematics
contestada

You buy 8 boxes of pens for $25.60 what do 10boxes cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-01-2017
10 boxes will cost 32.00$
X
Answer Link
Christsflower
Christsflower Christsflower
  • 25-01-2017

Each box costs $3.20.

Multiply that by 10.

$32.00 :)

Hope this helps.

(First, you divide the $25.60 by 8 to see what one costs).

Answer Link

Otras preguntas

9. ____________ identifies and measures the amount of ethanol molecules making up a substance and uses n-propynol as an internal standard. a. Gas Chromatograph
based on the myths, what are values of both the haida and the maori.​
I need a 20 or 25 line poem about freedom or beauty with the following: hyperbole (1) imagery (must appeal to at least two of the senses) metaphor (1) simile (1
B. Evaluatea) [ (-48) ÷ 12 ] ÷ 4b) [ (-16) +6 ] ÷ [(-2) +1 ]c) 0 ÷ (-15)​
Which of the following are square roots of the number below? Check all that apply. 625 A. 6251/2 B. 125 C. -6251/2 D. 15 E. -25 O F. 25
What are the six basic step of the problem solving process?
A Monarch Butterfly can fly 50 miles per day. How long would it take him to fly 2,500 miles?​
What change resulted when North Carolina adopted a new constitution in 1971?
explain homeostasis in plants and animals.​
Which statements are true about the graph of the function f(x) = x2 – 8x + 5? Select three options. The function in vertex form is f(x) = (x – 4)2 – 11. The ver