Seudónimo Seudónimo
  • 24-01-2017
  • Mathematics
contestada

Anthony purchased 4 burgers for 4.60. Based on this rate, how much would one burger cost?

Respuesta :

emmavignola0117 emmavignola0117
  • 24-01-2017
All you need to do is divide 4.60 by 4
Answer Link
kayleighshearer
kayleighshearer kayleighshearer
  • 24-01-2017
4.60 divided by the number of burgers, being 4, equalling one dollar and 15 cents
Answer Link

Otras preguntas

What do you think drove Genghis Khan to conquer a great empire? Explain your answer.
What is the Freedom of Information Act?
 Write an expository essay explaining which European motive behind imperialism in Africa was the most powerful.
Why did the Phoenicians develop a writing system?
The rise of fascism in Germany between World War I and World War II is often associated with the (1) promotion of ethnic diversity (2) appeal of the doctri
Which form of curly best completes this sentence? Among the girls at our family reunion, Esther had the __________ hair of all. A. curliest B. curlier C. more c
Explain the causes of Russia’s civil war and its outcome.
 Write an expository essay explaining which European motive behind imperialism in Africa was the most powerful.
What case overturned the Plessy case?
what is a good thesis statement for Addiction being a choice first and then becoming a disease