jamilachowdhury jamilachowdhury
  • 26-02-2022
  • Mathematics
contestada

A home improvement store advertises 60 square feet of flooring for $280.00 including an $70.00 installation fee.How much does each square foot of flooring cost?

Respuesta :

abdirisaaqmaxmedmuus
abdirisaaqmaxmedmuus abdirisaaqmaxmedmuus
  • 26-02-2022

Answer:

the sum of the first 20terms

Answer Link
CottonsParrot
CottonsParrot CottonsParrot
  • 26-02-2022

Answer:

$4.67

Step-by-step explanation:

280/60=4.66666666667

so $4.67

Answer Link

Otras preguntas

Stuart Modems has excess production capacity and is considering the possibility of making and selling paging equipment. The following estimates are based on a p
Are admission standards ethical"?
If 2x - 3y = 24 and 3x + 4y = 2, what is the value of x - y?
Why did they mention the pop artist Andy Warhol?
Can someone please help me with my homework I will offer you brainlist if you help
What is a growing difference between the North and the South in the years before the Civil War? A: The South became less agricultural and more industrial. B:
The scale drawing of a room in a hotel is shown below. If 3 in. = 12 ft, what are the actual dimensions of the room? 15 in. 20 in A length = 40 feet, width = 39
what is entrepreneurship​
A 3-pack of juice boxes costs $0.75. What is the unit price?
HAHAHAHAHAAHAHAHAHA help