mvdzptfryc mvdzptfryc
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 6 ponds of chocolate that costs $51.00

Respuesta :

godstatus15 godstatus15
  • 25-02-2022
$8.5 per peice if chocolate
Answer Link
chessplayer601
chessplayer601 chessplayer601
  • 25-02-2022

Answer:

8.5

Step-by-step explanation:

51/6=8.5

Answer Link

Otras preguntas

product of 5 and the quantity 3 plus z
Tom bought 2 1/16 pounds of peanuts and 2.45 pounds of cashews. Which did he buy more of?Explain.
What is the Sahel?????????
As the European powers grew more industrialized, their colonies became very important as sources of A)slave labor. B)raw materials. C)new inventions. D)military
Which place promoted the political rights of all citizens ? A. Egypt B. Mesopotamia C. Both D. Neither
If a dam was built to block a river from flowing toward a beach, what might happen to this beach over time?
Which of the following is not an impact of wildfires? a. air pollution b. erosion c. water pollution d. none of the above
what is the pH of 0.0001 M NaOH
Which owner of a small oil refinery eventually put his competitors out of business and made his company, Standard Oil, very large and very rich? A. Joseph Pulit
Carly bought a new house for $125,000. The value of the house appreciates approximately 3.5% each year. What will be the value of the house after 10 years?