mayroneehernandez96 mayroneehernandez96
  • 25-02-2022
  • Mathematics
contestada

A bakery sells 6 bagels for $2.64 complete the table to illustrate the unit price of a bagel

Respuesta :

hammy2007j3
hammy2007j3 hammy2007j3
  • 25-02-2022

Answer:

I don't know what type of table you are talking about but to find the unit price divide 2.64/6

Answer Link

Otras preguntas

How was Washingtons second term different than his first
Triangle PQR has its vertices at the following coordinates: P(5,-4) Q(3,-5) R(1,-1) Give the coordinates of the image triangle P'Q'R' after a 90° counterclockwi
Bagaimana cara untuk melatih kemampuan melempar tangkap yang baik dalam bola basket​
how do you see your self​
which event triggered civil wars that ended in augustus's rule as emperor
Use the net to compute the surface area of the three-dimensional figure. A) 263 units B) 319 units C) 340 units D) 382 units
What is an extensive property that can be calculated? A Boiling point B Volume C Viscosity D Specific Heat
what is 2⋅4⋅−2 I need help with this exercise I don't understand
A historical turning point is a significant event in history that has led to lasting change. Identify a turning point in world history. Discuss the historical e
What is not a stimulus?