notxlucas notxlucas
  • 24-02-2022
  • Mathematics
contestada

Padma bought 3 pounds of grapes. Each pound of grapes costs $2.75. How much money did Padma spend on grapes?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2022

Hii!

We need to multiply so

3×2.75= 8.25

So she paid $8.25

Brainliest!=

Answer Link

Otras preguntas

What is the name of the reaction when you split a disaccharide?
What is 783 divided by 18
15 POINTS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Write and Solve an equation for the problem in the picture below
what is greater -0.04 or 0.050
What is the value of |–46| ? A. –46 B. 46
what is the value of the expression when a is 5 and b is 3 4a^2-5b^2
What is 699,900 rounded to the nearest thousand
40 is 10 times as much as 40 true or false
What are some story ideas? What are some boy and girl names? Please answer as soon as possible
HELP!!! The root word Chron- means? a. Month b. Time c. Day d. Year