yoelop604
yoelop604 yoelop604
  • 23-02-2022
  • Mathematics
contestada

You can buy an 8 pack of paper towels for $7.92 or a 12-pack for $11.64. Which one is a better buy?

Respuesta :

rachealgabbard
rachealgabbard rachealgabbard
  • 23-02-2022

Answer:

The second option

Step-by-step explanation:

Your paying .99 per roll for number 1

Your paying .97 per roll on number 2

Answer Link

Otras preguntas

2^5/4 = 2^5/2^a = 2^b = c A=____ B=____ C=___(EDIT) The answer is A= 2 B= 3, and C = 8
Who became dedicated to violent revolution to destroy the capitalist system
what is the central idea of Different Cultures, Similar Myths
...........................................
¿Quién lo dijo? Indicate whether Marissa, Miguel, or don Guillermo said each sentence. 1. Quiero comprarle un regalo a Maru. 2. ¿Me das aquella blusa rosada? Me
What’s your favorite drink? *no right or wrong answer, just need it for a project*
Which statement most accurately describes what happens as multicellular organisms grow? a) the cell divide b) Individual cells continually become larger c)Cell
couch: $600 with a 31.5% markup
Can Someone Help need this ASAP
NEED HELP REALLY FAST!!!!!!!!!