qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 bags of candy but you can buy 30 bags for 4.89 how much does it cost for 1 bag?​

Respuesta :

sply0992
sply0992 sply0992
  • 25-01-2022

Answer:

approximately 16 cents a bag

plz mark me brainliest :)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Azul went snorkeling and he noticed That is the ratio of parrotfish to clown fish what is 4:3 He saw a 20 parrot fish how many Clown fish did he
Name two other monotheistic religions whose development was influenced by Judaism.
PLEASE EXPLAIN THIS TO ME
A line with a slope of 4 passes through the points (-4,-3) and (w,9) what is the value of w.
if where is one thing that makes hip hop unique, it's the fact that?
What is AB?I think it may be C?
Why is making mistakes good? Do they help people? Do they assist in make new discoveries (give a well defined example please)? Please give me a well written re
Explain why you think the government should or should not require all providers to accept Medicaid patients. I
Answer quickly, thank you 50 points.
in a laboratory, 178.8 g of water is seperated into hydrogen gas and oxygen gas. the hydrogen gas has a mass of 20.0 g. what us the mass of oxygen gas produced?