qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 boxes of candy but you can buy 12 bags for 11.88 how much does it cost for 1 box?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

0.99

Step-by-step explanation:

         00.99

     12 11.88

          − 118

               108

               108

                   0

Answer Link

Otras preguntas

What is the unit rate of 40 meters in 16 seconds?
Am solving this problem correct
What were the Federalist Papers?
The memory card on melcher did it's camera can hold about 430 pictures. Melcher used 18% of the memory card while taking pictures at s family reunion about how
what type of colony was self governing?
Explain why people with poorly controlled diabetes are at risk for amputation?
There are 4 tiers of seats in each section. Each tier is 4 times greater than the tier below. The first tier contains 4 seats. how many seats are in the second
You have 1 case of soap bars and there are 150 bars in a case. You use 300 bars of soap per day. How many cases do you need to order to have enough for 7 days?*
Can you show me how to reduce 99/143?
A unit of power equal to 746 watts is a