qwentinschool
qwentinschool qwentinschool
  • 25-01-2022
  • Mathematics
contestada

So if you need 30 juices but you can buy 10 juices for 2.43 how much does it cost for 1 juice?​

Respuesta :

farthadjrmy
farthadjrmy farthadjrmy
  • 25-01-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

      0.243

10  2.430

    - 20

         43

        -40

            30

           -30

               0

Answer Link

Otras preguntas

plz help me What was the main cause of the Peloponnesian War? A. The Spartans resented Athens' dominance over other city-states. B. The Peloponnesian people
why is it important to send probes into space or the moon before sending a human?
Trying to relate to the text as you read will help you read more actively teach you new vocabulary show you how to perform tasks keep you from being enterta
List The Factors That Tend To Promote Nationalism In A People?
Identify What Actions A Government Can Take To Protect Its Domestic Industries. Describe The Effects That These Actions Have On Domestic Consumers?
how to solve 2/3x+15=17 please explain to me how to solve this.
Does anyone know how to simplify 5y (2y-3)+(2y-3) to get (5y+1)(2y-3) as a answer
A truck costs $16,000 with a residual value of $1,000. It has an estimated useful life of five years. If the truck was bought on July 3, what would be the book
Which describes the scientific view's order of earth's first living things to the most recent? A. cyanobacteria, crocodilians, hagfish, giant ground sloths B
Which of these methods for unification were acceptable to the conquered people? Explain.