olivia2889 olivia2889
  • 25-12-2021
  • Mathematics
contestada

Apple + Orange = $20
Apple is twice the price of the orange
How much does the apple cost?

Respuesta :

sshakhinabonu sshakhinabonu
  • 25-12-2021
It costs 40 dollars bcz twhce the number of 20 is 40 its like multiple by 2
Answer Link

Otras preguntas

i neeeeeeeeeeeed help asap need correct answer 40 points
Does someone know the answer to this?
I need help with the first question
Percussion is a means of producing sounds by tapping various parts of the body. Describe how the provider uses percussion during an exam including the different
50 POINTS!! What is the relationship between the molecular structure of polypropylene and its macroscopic properties such as strength, flexibility, electrical c
An area with trees which drop their leaves in winter is ... A. Tundra. B. Tropical grassland. C. Deciduous forest. D. Tropical rainforest.
Quadrilateral OPQR is inscribed in circle N, as shown below. Which of the following could be used to calculate the measure of ∠OPQ? ​
Ali is playing computer solitaire. He tallies the number of times he wins and loses. A. Use Ali’s results to estimate the probability of him winning the next s
4. —- —— help please math geniuses pls help!!! pls check other questions too!
meaning of population​