nicholejodrey nicholejodrey
  • 24-10-2021
  • Business
contestada

John worked 40 hours this week. His rate of pay is $12.50 per hour. What is his gross pay? $425 $500 $475 $505

Respuesta :

ItzJohn111
ItzJohn111 ItzJohn111
  • 24-10-2021

Answer: $500

Explanation: 12.50 * 40 = 500

Answer Link
dulhceevz00
dulhceevz00 dulhceevz00
  • 24-10-2021

Answer:

His pay would be $500 because you have to multiply the 40 hours and the $12.50 you see how much money the got so he would get $500

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is a substance: table salt, seawater, or sand? Explain how you know.
One of the beliefs of the Populist Party was A. the need for higher tariffs to protect American industries. B. the aggressive expansion of American terr
What is the multiples of 4 starting with 40
are 2m-0.2(2m) and 8(m/5) equivalent and explain
"The dozens," known as a game of insults or war of words, is an example of ___ in which the participants exchange witty insults. A. repartee B. introspect
Unemployment rose dramatically in the United States in 1929 because of A. World War I. B. the Great Depression. C. World War II. D. the Industrial Revolution.
5 sentences with word will and 5 sentences with word too. short sentences
what is the combined meaning of the prefix and the root of the word remand
Theo's mom bought an eight-pack of juice boxes at the store for $4. Find the unit rate for the juice boxes
Mrs burnham is maligno modeling clay for her Class she Needs 2/3 cup of warm éster for each batch. Mrs burnham has a 1 cup measure that has no other markings.