flattykawa71
flattykawa71 flattykawa71
  • 22-10-2021
  • Mathematics
contestada

Kayla bought 16 bagels. Each bagel cost $1.50. She paid a total of $20. Write an equation to determine how many bagels she bought.

Respuesta :

doglover985672
doglover985672 doglover985672
  • 22-10-2021
Answer: 16 x 1.50 = 20

I think it’s that, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

43 is a 2 digit odd number that is composite
which number is greater 87 or 13.688? how do you know?
Why is it important to start saving for retirement decades before retirement age?
Which of the following elements is a metal? carbon (C) iodine (I) iridium (Ir) radon (Rn)
Question 9 of 40 (worth 1 point) which of the following components of cigarettes contains the carcinogenic compounds that cause cancer? a. phosphates b. carbo
The most accurate representation of the earth is a(n) ______.Azimuthal equidistantgloberelief mapWinkel Tripel projection
cos(2θ) + 7 cos(θ) = 8
Which technological innovation do you believe has had the greatest impact on film and why?
If you had 75 cookies and gave 13 away and baked 7 more how many will you have
If 60 seconds are in a minute, 60 minutes in an hour, and 24 hours in a day, then 86,400 seconds are in a day. What type of reasoning is this? inductive deducti