pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

it cost $3.99 for 15 fl. oz of detergent or $6.99 for 90 fl. Oz which is better to buy

Respuesta :

steelegabriel06
steelegabriel06 steelegabriel06
  • 21-10-2021

Answer:

6.99. You get much more for a cheaper price per unit.

Answer Link
user13482 user13482
  • 21-10-2021
the answer would be the $6.99 detergent because it has more oz
Answer Link

Otras preguntas

Oral communication skills can present a positive or negative first impression?
What is a myth? the personal beliefs of a famous author a long, narrative poem about something that happens in nature a traditional, symbolic story that often c
Bach’s family included over 50 notable composers and musicians.True or False?Thanks for the help ^.^
The minute hand of a clock is 6 inches long. how far does the tip of the minute hand move in 15 minutes? how
Select the correct answer Rodrigo meets his friend’s younger brother Juan for the first time at his house. Which question best completes their conversation?
If teamwork and support are high on your priority list, a _______ may be a poor choice for a business. A. close corporation. B. corporation. C. sole p
Which system ensures the transmission of genetic information from generation to generation? A. nervous B. reproductive C. immune D. circulatory
Mesoamerica can best be described as the region extending from __________ to Central America. A. Brazil B. Canada C. Mexico D. the United States
Solve for x, given the equation Square root of x minus 5 + 7 = 11
I need help I don't understand this!!