pipersmith3822 pipersmith3822
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Brianna bought 3 pairs of jeans for $70.40 how much would he need to pay for 8 pair of jeans

Respuesta :

rita617 rita617
  • 21-10-2021
To get a pair of jeans we divide $70.40 by 3 which will give us 23.47. Therefore, 23.47 * 8 = $187.73.
Answer Link

Otras preguntas

When rWhen reviewing your essay, which steps should you take? Check all that apply. A.Remove slang and informal phrasing. B.Support each point with clear eviden
PLEASE HELP ME WITH THIS IM BEGGING (35 POINTS) Pleaseeeeeee! I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST
find each unit price. which is the better buy explain electrical wire: $1.49 for 3 ft. $.69 for 18 in 4 pts
Hamlet wants to avenge his father‘s murder however his indecision prevent him from taking action which of these excerpts from act iv Mark the turning point of S
What was the short-term effect of the introduction of installment plans on the U.S. economy? A. Unemployment rose as fewer new products needed to be made. B.
I was so hungry that i even ate the plate figurative language
Check if I got the right answer on 3a, please. Only 3a
if the supreme court heard a case about african americans being denied the right to vote, what would the justices use to determine if the discrimination was jus
PLEASE HELP ME ASAP!! Study Figure 13 and answer these questions. Each hydrogen atom contains _______ protons. Each oxygen atom contains ________ neutrons. _
A student attempted to generate an equivalent expression using the distributive property, as shown below: 7(y − 5) = y − 35 What was the mistake made?