Seudónimo Seudónimo
  • 21-10-2021
  • Mathematics
contestada

Yesterday, Nate’s mom bought 4 boxes of crackers for $2.59 each. About how much did she pay for the crackers?

Respuesta :

angelinadelaquor
angelinadelaquor angelinadelaquor
  • 21-10-2021

Answer:

$10.36

Step-by-step explanation:

4•2.59=10.36

Answer Link

Otras preguntas

What kind of strategy is a student using if she creates a song about the classifications of living things? A.mnemonic device B.a graphic organizer C.a word web
This component of Physical Fitness is the ability of an individual’s muscles to sustain a repetitive motion A) Muscular endurance B) Muscular endurance C)
Emma had 154 stamps and her sister had 248 stairs they come binders collections and put the stands in an album if they want to put a stamp on each page about h
Why do birds have hallow bones?
What is a transformation??
A trapezoid has an altitude of 14 cm. its parallel sides measure 5 and 8 cm, respectively. what is its area? 182 cm�� 91 cm�� 45.5 cm�� 280 cm��
answer this in 10 minutes or less get 10 ptswhy did the british think it was ok to tax the american colonies so high
Teachers, doctors, and lawyers need professional licenses in order to perform their jobs legally. Who has the authority to issue these licenses? School boards
who is the leader of the senate? A.vice president B.speaker of the house C.The president D.A judge
√x+4=√3x A.) x=2 B.) x=-2 C.) x=3 D.) x=-3